Základní škola a Mateřská škola Hora Svaté Kateřiny



27.06.2019

27.6.2019 se hned ráno vydaly na městký úřad v HSK dvě třídy se svými třídními učiteli a také předškoláci z MŠ. Tak jak je již zavedeným zvykem, s vycházejícími žáky se rozloučil pan starosta Jindřich Zetek. Všem žákům popřál do dalších studií hodně úspěchů a také přání, aby se rádi vraceli do školy, kde strávili své školní povinnosti. Jako poděkování za jejich dosavadní studia jim předal malý dár…

Zobrazit celý článek


25.06.2019

V posledním týdnu tohoto školního roku jsme vyjeli již tradičně do kempu Hradec u Kadaně. Do kempu jsme kvůli zpožděnému vlaku dojeli o dvě hodiny později. To nám ale na dobré náladě neubralo, protože téměř celé odpoledne jsme dováděli v rybníku. Večer jsme koukali na film, který byl promítán přes projektor na chatku. Druhý den jsme byli na výletě v Kadani, kde nás čekala hra. Dostali jsme seznam …

Zobrazit celý článek


Akce školy

Akce na červen 2019 

1.6.   Mezinárodní den dětí

         Den dětí - Nová Ves v Horách - od 13:00, stánek školy

3. - 7.6.MŠ - Celé Česko čte dětem - zapojení rodičů a prarodičů

3.6.    Protidrogový vlak - litvínovské nádraží - 8. třída

4.6.    Finále školní ligy florbalu - mladší žáci - Meziboří

5.6.    Světový den životního prostředí

6.6.    MŠ - Stůj červená - závody na odrážedlech a koloběžkách

          Fotografování tříd a zaměstnanců - podle časového rozpisu 

7.6.    Dračí lodě - závod škol na lodích - 2. stupeň + předškoláci MŠ

8.6.    Hornické slavnosti města - vystoupení dětí a žáků školy - 12:00 (cca 30 min.)

10.6.  Den památky obětí vyhlazení obce Lidice

          Projektový den - Ochrana člověka za běžných rizik a událostí

12.6.  MŠ - exkurze SOU Hamr - Čím budu, až budu velký

13.6.  Ježíškova cesta - Boží Dar - 1.stupeň - autobus hrazen

          DD - zahradní slavnost od 16:00

16.-18.6.  Školní výlet- 3. třída - Osek (kemp)

17.6.   3.Setkání žáků - projekt Gramotnosti - 4.,5.,7., 8. třída  DDM Osek - 7:45 - 14:00

          Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků - v učebně 1.třídy od 15:30 hod.

18.6.  MŠ - Zahradní slavnost - rozloučení s předškoláky od 15:30

          Výstup na horu Říp + - filmové představení - 2. stupeň + 5. třída 

19.6.  Olympijský běh - 1.stupeň

20.6.  Stockhausen - 2. třída + 1. a 3.třída (vybraní žáci)

20.-21.6.   Školní výlet 9.tř. - Kadaň

21.6.   Mezinárodní den trpaslíků

           Dřevařské sympozium - Nová Ves v Horách - paní Vydrová - 1. a 3.tř. + MŠ

           Ukončení činnosti kroužků +  ukončení činnosti školního bufetu 

21.- 23.6. ŠD - kempování + program -  Brandov

od 24.6. Týden bez odpoledního vyučování 

25.6.  MŠ - Tandem - celodenní výlet do Braňan (s něměckou MŠ)

          Školní výlet - 6. + 7. třída - Laser game Most

          Školní výlet 8.třída - ZOO Ústí nad Labem

          Bowling Litvínov - 3. třída - odjezd po 2.vh.

         Školní výlet - 1.třída - Most - Hněvín, kostel

25.-27.6. Školní výlet - 4. + 5. třída - Kadaň

26.6.  Školní výlet - 6. + 7. třída - Litvínov Bowling

          Mezinárodní den proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi

27.6.  Den památky obětí komunistického režimu

          Školní výlet Brandov - 2. třída, vyhlášení čtenářů, předání knížek

28.6.  Ukončenčení školního roku + rozdávání vysvědčení - 1.vh

Akce na květen 2019

1.5.    Státní svátek - Svátek práce

2.5.     MŠ - herna Bublinka

3.5.     ŠD - Nová Ves v Horách - návštěva dílny - paní Vydrová

           Světový den svobody tisku

5.5.     Květnové povstání českého lidu

6.5.     MŠ - Den Země – ve spolupráci s revírníkem
                                      – Tandem s německou MŠ + 2.třída

           Literární soutěž pro 1. stupeň - 12:45

          Knihovna Litvínov
           - od 8:00 hod (6.-7.třída) -  Děti a mládež v kyberprostoru
           
  od 10:00 hod. (8. - 9.třída) - Válka očima dětí

7.5.     Náhradní termín pro zápis do ZŠ od 12:00 do 15:00

8.5.     Státní svátek - Den vítězství

9.5.     Zápis do MŠ

10.5.   Aquasvět Chomutov - plníme rekordy školy - 1. + 2. st.

13. - 19.5.Sběrový týden (vyhlášen i pro širokou veřejnost)

13.5.    MŠ - besídka nejen pro maminky - odpolední akce s rodiči

            Den matek

14. 5.   Vyhlášení soutěže POOD - 14:00 - Most - Magistrát

15.5.    Český den proti rakovině - se zaměřením na prevenci nádorových onemocnění plic (nekouření)
                                                        - prodej žáci 9. třídy

            Mezinárodní den rodiny

20. - 24.5.MŠ - celé Česko čte dětem   - ,,Rodiče a prarodiče pojďte číst dětem do školky"

21.5.   Divadelní představení - DR Most  - 10:00 - 8.+9. třída , 55 Kč - hrazeno ze SPŠ

           MŠ - Zdravá pětka - zdravá výživa (lektorka)

22.5.   Výlet Osek - lanové centrum - 1. a 2. třída - odjezd po 2.vh

23.5.   MŠ - projektový den červený - srdíčkový

24.5.   Knihovna Litvínov - 8:00 - 3. tř. - Čtyři roční období
                                           
10:00 - 4.-5. tř. - TvTupixx, koukáme na Youtube, ale s rozumem

28.5.   MŠ - naučná stezka - Na farmě - Tandem s německou MŠ

29.5.   MŠ - nízkoprahové centrum Jaklík (Litvínov) - preventivní program)

30. 5.   Belantis - zábavný park - výjezd žáků 8. a 9. třídy (výdělek ples)

           Den sousedů

31.5.   Světový den bez tabáku

           Den otvírání studánek

Akce na duben 2019​​​​​​​

1.4.          Photodienst - fotografování žáků + skupin - (MŠ + 1. stupeň + zájemci 2. stupeň)

1.4. - 5.4.Třídnická hodina - prevence osobní bezpečí, šikana, kyberšikana
                              - pracovní návyky, plánování, vedení k samostatnosti

2.4.           DVD Litvínov - představení Začarovaný les - pro MŠ a 1. stupeň
                       - zdarma - tělocvična 10:00 - 11:00

3.4.           Mezinárodní den dětské knihy + Mezinárodní den spodního prádla

                 MŠ - VIANA- Rákosníčkův rybník- výukový program ve Schole Humanitas 

4.4.          Školská rada - 15:30 

5.4.           MŠ - Soutěž v pexesu se školní družinou od 13h. v MŠ 

7.4.          Světový den zdraví + Den vzdělanosti

                Spaní ve škole - 4. a 5.tř.

8.4.          Jarní matematická olympiáda - 1. stupeň

                ŠD - návštěva muzea v Nové Vsi v Horách

9.4.          Netradiční sportovní hry pro 1. stupeň - 12:45

11.4.        MŠ - Velikonoční dílny s rodiči v MŠ odpolední akce 15. 30h 

11. - 12.4.  Zápis do ZŠ ( čtvrtek 12:00 - 17:00, pátek 8:00 - 12:00)

12.4.        Stání v tělocvičně - zhodnocení 3.čtvrtletí - od 8:30

                4. školní florbalová liga - mladší žáci - Meziboří

                Přijímací zkoušky na SŠ - 1.termín

               ŠD - Spaní v ŠD

               ŠD - Bowling Litvínov

15.4.        Projektový den - průřezová témata (8.třída bez odpoledního vyuč.)

               Třídní schůzky od 15:30

                Přijímací zkoušky na SŠ - 2.termín

16.4.        Cross-School Running - soutěž v Aj - 12:00 - 15:00 - Litvínov  (vybraní žáci 5. a 6. třídy)

17.4.        MŠ - Velikonoční zajíček v německé školce 

18.-19.4.  Velikonoční prázdniny

22.4.        Velikonoce +  Den Země

23.4.        Enviromentální výchova - Ukliďme svět, ukliďme Česko - 2. stupeň

                Den Země - 1.st.

                Světový den knihy a autorských práv

24.4.        MŠ - Projektový den – travičkový 

25.4.        MŠ - „Pojd´si zasadit svoji kytičku na zahrádku“ aneb zvelebování zahrady – akce s rodiči spojená
                s opékáním vuřtů 

                MŠ - Den Země – ve spolupráci s revírníkem – Tandem s německou školkou
                +  Vyhánění zimy - 2.třída 

29.4.        Mezinárodní den tance

1.5.          Státní svátek - Svátek práce

Akce na březen 2019

4.3. - 8.3. TH - prevence zdraví - význam preventivních prohlídek  
                   civilizační choroby - cukrovka, obezita, atd.  - základy  první pomoci

4.3.    Nestle pro zdraví - přednášky dle rozpisu (zdarma)
          1. + 2. třída: Hygiena potravin /      3. + 4. třída: Pestrá strava
          5. třída: Rizika nevhodného stravování / 6. + 7. třída: Rizika nevhodného stravování / 8. + 9. třída:  Energie

5.3.   3. školní florbalová liga - mladší žáci - Meziboří

6.3.   MŠ - projektový den - žluto - sluníčkový

         DM - Veselé zoubky - 1.třída - PRV - 3.vh.

8.3.   Mezinárodní den žen- MDŽ

11. - 17.3.   Jarníprázdniny - pro žáky, MŠ v provozu

19.3.  MŠ - návštěva 1. třídy (dle domluvy se ŠEB)

          MŠ - schůzka pro rodiče budoucích školáků - 16:00

20.3.  MŠ - loučení se zimou - vynášení Morany

21.3.  Světový den poezie  a  Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace

22.3.  Ples žáků 8. - 9. třída - 17:30 - 23:00 hod.

         Světový den vody

25.3. Lesná - Velikonoční výukový program - 1. a 3. třída
         (odjezd 8:30 - návrat 14:15)

26.3. Den otevřených dveří - (15:30 - 17:00)

27.3. Preventivní program - paní Milerová - 1. st. + 2.st.
         Hravě bez úrazu, Putování za zdravým pohybem, Reprodukční zdraví

28.3. MŠ - Tandem - výjezd Klíny - farma u Kloučků
         (ve spolupráci s německou MŠ)

         Den narození J.A. Komenského - Den učitelů

31.3. Přechod na letní čas

 Akce na únor 2019

4.-8.2.  TH - prevence zneužívání návykových látek
            
(zejména cigarety, alkohol, marihuana) prevence záškoláctví (vše podle věku žáků)

4.2.      Světový den boje proti rakovině

6.2.       MŠ - Netradiční zimní olympiáda

8.2.       MŠ - Návštěva knihovny - Litvínov

8.2. - 9.2.    Netradiční třídní schůzky a spaní ve škole - 3.třída

10.2. - 11.2.Spaní ve škole - 4. a 5.třída

11.2.     Světový den nemocných

12.2.      MŠ - projektový den - hračkový

              Netradiční třídní schůzky - 9.třída od 15:30 

14.2.      Svátek zamilovaných - (Valentýn)

do 15.2. Odevzdat přihlášku na SŠ, SOŠ a SOU - 9.tř.

20.2.      MŠ - projektový den - vitamínový

21.2.      MŠ - návštěva 1. třídy - žabky

              Mezinárodní den mateřského jazyka

22.2.      Projektový den - etická výchova

27.3.      MŠ - společný karneval s německou MŠ

Akce na leden 2019

1.1.2019  Nový rok - Den obnovy samostatného českého státu

2.1.          Vánoční prázdniny

3.-4.1.2019 Ředitelské volno - provozní důvody

8.1.           Divadélko pro školy
                 1.st. - Z Devatera pohádek podle Karla Čapka           
                 2. st. - Fenomén Karel Čapek aneb Od Dášenky ke zkáze světa 

                 MŠ - Divadlo Šikulka - 60,- Kč

11.1.         MŠ - fotbalový turnaj v Litvínově

14.-18.1.   Netradiční třídní schůzky  (termín stanovuje třídní učitel)

14.1.         MŠ - Sněhové hrátky (dle sněhové nadílky)

                 Škopkiáda  od 12:45 do 14:00 hod. (dle sněhové nadílky)

15.1.         Exkurze SOŠ Hamr
                 8. třída - odjezd po 2.vh.- návrat na odpol. vyučování

16.1.         OK - olympiáda dějepis - Gröblová, Hlinka - SVČ Most

                  2. školní florbalová liga - mladší žáci - Meziboří

                 Den památky Jana Palacha

18.1.         MŠ - Divadlo Rozmanitostí - O zlaté rybce – 55,- Kč

21.-25.1.   Sbírka "Život dětem" - 9.třída 

23.1.         Pedagogická rada ukončení docházky a klasifikace za 1.pololetí

                 1. školní florbalová liga - starší žáci - Litvínov

24.1.          Finanční gramotnost - fiktivní nákupy Litvínov 8.tř. - po 4.vh

25.1.          MŠ - projektový den - bílý - Výprava na Severní pól

27.1.         Den obětí holokaustu a předcházení zločinům proti lidskosti

28.1.         Den ochrany osobních údajů

29.1.         Knihovna Litvínov - Večerníček od 8:00 - 1. tř. ,
                                                    Na chvíli ilustrátorem od 10:00 - 2. tř.

30.1.         Stání v tělocvičně - zhodnocení 1.pololetí v 9:00

31.1.         Rozdání výpisu z vysvědčení – 1.vh
                 TH -
hodnocení, sebehodnocení kolektivu za I. pololetí, analýza vlastních úspěchů a neúspěchů,
                  nastavení si cílů na 2. pololetí

                  Projektový den - průřezové téma - 2.vh.-5.vh. - zrušeno odpolední vyučování

1.2.            Pololetní prázdniny

Akce na prosinec 2018

1.12.    Světový den AIDS

3.-8.12.Třídnické hodiny - Vánoce, lidové zvyky, tradice, sounáležitost – třída, rodina

4.12.     Přednáška Policie ČR - Kyberkriminalita - 8.+ 9. tř. - 1. a 2.vh.

             MŠ - Ukázková hodina - projekt Sportuj ve škole - 3.vh. (9:40 - 10:25)

            Ukázková hodina - projekt Sportuj ve škole -1. + 2. tř. - 4.vh.

5.12.    Den Zdraví - SZŠ Most - 8:00 - 14:00 - 7. - 8. třída

            Čert a Mikuláš - 9. třída - MŠ,1.,2.,3. třída - Mikulášská nadílka (8:45 - 10:00)

            MŠ - čertování

6.12.    MŠ - Čert a Mikuláš v německé MŠ - Tandem

            Muzeum Most - výstava Židé mezi námi - 8. - 9. třída - odjezd po 4.vh.

7.12.    MŠ - Vánoční tvořeníčko v německé MŠ

           ŠD - vánoční dílny s rodiči - od 16:30

           Vánoční besídka a spaní ve škole  - 9. třída + 7.třída

10.12. MŠ - vystoupení dětí na OÚ Nová Ves v Horách

           Den lidských práv

11.12. Mezinárodní den hor

12.12. Beseda ÚP - Riegerová (ZŠ Jiřetín) od 8:00 do 10:00 - 9.tř.

           MŠ - muzikoterapie

13.12.   Vánoční vystoupení a vánoční jarmark - MŠ + ZŠ - tělocvična - 16:00 

14.12. MŠ - pečení cukroví

17.12. Poznáváme naši vlast - Praha - plnění Švp - celá škola výjezd

18.12. MŠ - vánoční besídka a tvoření s rodiči - 16:00

19.12. Výstava vánočních stromků - Litvínov - 3.třída - odjezd 11:15

            MŠ - zpívání dětí - senioři v pečovatelském domě

20.12.  MŠ - vystoupení dětí na OÚ Hora Svaté Kateřiny

21.12  .MŠ - vánoční nadílka

24.12.  Štědrý den

25.12.  1.svátek vánoční

26.12.   2.svátek vánoční

27.12. -2.1.  Vánoční prázdniny

3.-4.1.2019  Ředitelské volno - provozní důvod

Akce na LISTOPAD 2018

1. 11.   Přednáška Policie ČR - Dopravní výchova
            1.+ 2. tř. - 1.vh.,    3.tř. - 2.vh.,    4. + 5. tř. - 3.vh.

2. 11.   Památka zesnulých - dušičky

5.11.    Veletrh vzdělávání SOKRATES - sport. hala Most - 7:12 - 10:45  hod.

7.11.     MŠ - Projektový den:  oranžovo – hnědý den

            Stmelovací výjezd 3. třídy - Aqudrom Chomutov - 11:45 - 14:30

8.11.     MŠ - Divadlo Rozmanitostí  - O zlaté rybce – 9.00h v MŠ

9.11.     Přednáška - Tonda Obal - 3.vh. - 1.+2. třída,
                                                         4.vh. - 3. - 5. třída,    5.vh. - 6. - 9. třída

            SCIO - testování ČJ - 9. třída - 1.vh.

12.11.   Návštěva SPŠ Most - 9. třída - návštěva školy - volba povolání

             Školní turnaj ve vybíjené - 1.stupeň - 12:45

14.11.   MŠ - Marienberg Kids Aréna (odjezd 8:30 - návrat 14:00) v rámci Tandemu

             SCIO - testování MA - 9. třída - 1.vh.

             Den bez aut

15.11.   ŠD - herna Bublinka Litvínov

17.11.   Den boje za svobodu a demokracii, Mezinárodní den studenstva

19.-23.11.Fond Sidus - veřejná sbírka (organizuje 9.třída)

                Volby do Školního parlamentu

19.11.   ŠD - návštěva Mikulášské štoly v HSK

21.11.   Stání v tělocvičně - zhodnocení 1. čtvrtletí - 2.vh.

             Třídní schůzky 15:30 + 16:00 - 9.tř. - Schůzka k volbě SŠ

             Světový den pozdravů

22.11.   MŠ - Prevence Jaklík Janov - Téma - ochrana osobního bezpečí

             Divadelní představení - Perštejni - 10:30 - 1. a 2. st. (MŠ předškoláci) 50 Kč

             ŠD - návštěva planetária Most

25.11.   Mezinárodní den bez nákupů

28.11.   MŠ - Beseda s revírníkem Vokálem v MŠ

29.11.   Aquasvět Chomutov - plníme rekordy školy - 1. + 2. st. - odpolední vyuč. zrušeno

             MŠ - Vánoční tvořeníčko v německé školce (30.11. ?)

30.11.   ŠD - vánoční dílny s rodiči - 16:30

Akce na říjen 2018

3.10.       MŠ - projektový den Hračkový

               Spolek rodičů a přátel školy ZŠ a MŠ - 1. členská schůze od 15:30

5.10.       Světový den učitelů, Mezinárodní den úsměvu

5. - 6. 10. Adaptační pobyt - 6. třída - HSK - spaní ve škole

8.10.       Projektový den - průřezové téma - 5 skupin x 20 žáků
               (zachována svačinová přestávka, ukončení cca 12:00), 8. tř. bez odpol. vyučování

8. - 14.10.Sběrový týden - podle rozpisu

10.10.      Světový den duševního zdraví

11.10.      Školská rada - od 15:30 hod

                ŠD - muzeun Most

                MŠ - Drakiáda s rodiči pod rozhlednou - 16:00

15.10.      Photodienst - fotografování žáků + skupin - 8:00 (MŠ+1. stupeň + zájemci 2. stupeň)

                Podzimní matematická olympiáda pro 1.stupeň

16.10.      Den jazyků - 9. tř. - SSŠ pro marketing a ekonomiku Most od 8:00

                Světový den výživy

17.10.      Mezinárodní den za odstranění chudoby

18.10.      MŠ - Naučná stezka v Nové vsi v Horách - žabky, myšky po domluvě s rodiči

19.10.     Setkání žáků - projekt gramotnost - 4. ,5. a 7., 8. třída - DDM Osek - 7:45 - 14:30

19.-20.10.  Adaptační pobyt (spaní ve škole) - 1. třída

20.10.      Den stromů

21.-22.10.   Spaní ve škole - 4. + 5. třída

23.10.      MŠ - Dýňování s německou školkou - u nás 

26.10.      Litoměřice - soutěž - Zahrada Čech
                - 100 let samostatného Československa - 6. - 9. třída

28.10.      Den vzniku samostatného československého státu

29.-30.10. Podzimní prázdniny (pro žáky)

31.10.       Dušičkový den + Hallowennský rej pro MŠ a 1.stupeň - 5.vyuč.hodina 

Září 2018

3.9.   Slavnostní zahájení školního roku ve třídách,
          v 8:10 přesun všichni do tělocvičny školy (kromě 1. třídy)

10.9.   Zahájení provozu školního bufetu

11.9.   MŠ -  schůzka pro rodiče - 16:00

12.9.   Informační odpoledne - třídní schůzky - 15:30 hod

13.9.   MŠ - Návštěva kina HSK od 10:00 hod.

od 17. 9.  Zahájení činnosti kroužků

19.9.   Ukliďme svět, ukliďme Česko - 2.st. - Enviromentální výchova

            MŠ - Beseda s veterinářem - 9:30

19. či 26.9.  Dopravní hřiště - Autodrom Most - 2. - 5. třída

20.9.    MŠ - výstup na rozhlednu v 10:30 hod.

24.9.    Po Evropě s úsměvem -  9. třída- soutěž - škola Interdakt Most 

25.9    .MŠ - Cvičení v tělocvičně MŠ - 10:30 hod.

26.9.    Adaptační výjezd - 2.třída - Osek

28.9.    Den české státnosti - státní svátek

Červen 2018

1.6.  Mezinárodní den dětí

        Ředitelské volno - provozní důvody

2.6.  Brandov - Den dětí + jarmark od 13:00 (prodej výrobků školy)

        Mezinárodní den čistého ovzduší

4.6.  MŠ - dětský den - soutěže

5.6.  Soutěž Mladý záchranář - Most (4 - vybraní žáci)

         Světový den životního prostředí

7.6.   Fotografování tříd a zaměstnanců - čas bude upřesněn

8.6.   Edubus - progam pro 1. i 2. stupeň
         - chemické pokusy 4. - 5.tř - cca 1. - 2.vh., 6. - 8. tř. - cca3. - 4.vh.

10.6. Den památky obětí vyhlazení obce Lidice

11.6. Setkání žáků - projekt gramotnost - 4.,6.,7., 9. třída
         - DDM Osek - 7:45 - 14:30

11.- 13.6.   Výstava + přednáška - romský holocaust
                 - Litvínov - 8. - 9. třída (zatím nepotvrzeno)

11.- 15.6.   Celé Česko čte dětem

15.6.  Divadélko pro školy  
          Pohádky z našeho statku - 1. st. v 8:30
          České divadlo 20. století - 2.st. v 9:40

          Školní výlet - 7. třída - Most, Kateřina- spaní ubytovna

15.-16.6.Spaní v ŠD

16.6.  MŠ - Tandem Německo - ZOOpark Chomutov - spolupráce dítě + rodič

17.19.6. Školní výlet - 2., 5. třída - Perštejn

18.6.  MŠ - fotbal Litvínov - čas bude upřesněn

19.6.  Sportovní dopoledne - MŠ + německá MŠ

          Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
          - v učebně 1.třídy od 15:30 hod.

20.6.  Výjezd 8. + 9. třídy - (za ples) - Německo

          Olympijský běh - 1.stupeň - 4. a 5.vh.

21.6.  Školní výlet - 1. třída- Brandov

           Mezinárodní den trpaslíků

22.6.   Generální zkouška na akademii k výročí - 4. a 5.vh.

           Ukončení činnosti kroužků a šablon

23.6.    Výročí školy - ZŠ 110 let, ČŠ - 85 let, MŠ - 65 let, oslavy obce

25.6.   Stání v tělocvičně - zhodnocení 2. pololetí - začátek 3. vh.
            Pasování prvňáčků na čtenáře a poslední zvonění 9.tř ?

            Pedagogická rada - od 12:45 hod.

            Ukončení činnosti školního bufetu a odpoledního vyučování

26.-27.6.  Školní výlet - 8. třída - autokemp Osek, Rýzmburk, Ústí nad Labem - muzeum

26.-28.6.  Školní výlet - 3., 4., 6. třída - Kadaň

27.-28.6.TU ve svých třídách - ( třídnické práce ) dopomoc KOM, SEH

26.6.       MŠ - zahradní slavnost - rozloučení s předškoláky od 15:30

               Mezinárodní den proti zneužívání drog a nezákonnému obchodování s nimi

27.6.  Den památky obětí komunistického režimu

28.6.  Slavnostní přijetí žáků 1. třídy a vyřazení žáků 9. třídy + předškoláci z MŠ  na oÚ v 8:00 hod.

29.6.    Rozdávání vysvědčení - 1.vh

Květen 2018

1.5.  Státní svátek - Svátek práce

2.5.  MŠ - Muzikoterapie - 9:30 - spolupráce s německou MŠ

2.5. - 9.5.
       
TH - prevence zaměřena na šikanu, kyberšikanu,
        nebezpečí sociální sítě a prevence závislostí

3.5.  Dopravní soutěž mladých cyklistů - 4 žáci
        Dětské dopravní hřiště Most od 8:30

        Peer program ve 4.tř - 5.vh.

        Světový den svobody tisku

4.5.   Peer program v 5.tř - 4.vh.

5.5.  Květnové povstání českého lidu

7.5.  Ředitelské volno - provozní důvody

8.5.  Státní svátek - Den vítězství

9.5.  Divadelní představení - Červený Hrádek
        1. + 2. stupeň (odjezd cca 10:00 - 16:00)  120 Kč/žák

10.5. Zápis do MŠ

13.5. Den matek

14.5. Přednáška - Dravci a sovy
         MŠ + ZŠ - 40,- Kč/žák - 3. vh

15. 5.Mezinárodní den rodiny

         Cykloštafeta - 4. a 5.vh. - jen soutěžící

14. - 20.5. Sběrový týden (dle rozpisu)

16. 5. Projektový den - výrobky jarmark, výročí školy

          MŠ - návštěva Jezeří - Tandem + Německo

         Český den proti rakovině - prodej kytiček - 20 Kč - ŠP

do 21.5.Uhradit fotografie od Photodienst

22. 5. Florbalový turnaj - Meziboří - vybraní žáci 1. stupně

23. 5. Slavnostní vyhlášení - Vv soutěže PO očima dětí
          
- Magistrát města Mostu - 14:00 - vítězové

24.5. - 31.5. ŠvP - RS Lubenec

30. 5. Den sousedů

31.5.  Světový den bez tabáku

          Den otvírání studánek

1.6.  Ředitelské volno - provozní důvody

Duben 2018

2.4.  Velikonoční pondělí 
3.4. Mezinárodní den dětské knihy 
4.4. Florbalový turnaj - Meziboří - vybraní žáci 1. stupně
Zdravá pětka  - preventivní program pro MŠ
6.4. Knihovna Litvínov - od 8:00 - 8. -9. třída (Nepropadejte panice)
7.4. Světový den zdraví + Den vzdělanosti
11.4. Fotografování - PhotoDienst od 10:00 hod. - MŠ + 1. stupeň
12.4. Přijímací zkoušky na SŠ - 1.kolo
12.-13.4.
(čt-pá)
Zápis do ZŠ
ve čtvrtek 12. 4. 2018 od 12:00 do 17:00 hodin
a v pátek 13. 4. 2018 od 9:00 do 12:00 hodin
17.4. Projektový den - výrobky pro Toničku, jarmark, výročí školy
18.4. MŠ - Národní muzeum Praha - Tandem + Německo
Stání v tělocvičně - zhodnocení 3.čtvrtketí - od 8:30
Třídní schůzky od 15:30
19.4. Přijímací zkoušky na SŠ - 2.kolo
Vlaštovkiáda - Schola Humanitas
                        -14:30 - 18:00 hod.  12 žáků (6. a 7.tř.)
22.4. Den Země
23.4. Den Země - 1.stupeň - po třídách - dle domluvy
Enviromentální výchova - Ukliďme svět, ukliďme Česko
- 2. stupeň
MŠ - Den Země - směr Brandov
                         - spolupráce pan Vokál + německá MŠ
Světový den knihy a autorských práv
24.4. Soutěže v AJ pro žáky 5. a 6. ročníků CROSS SCHOOL RUNNING - Litvínov (12:00 - 15:00), 4 žáci
29.4. Mezinárodní den tance
30. 4. Aquasvět Chomutov - plníme rekordy školy

Březen 2018

1.3. Divadlo Šikulka v MŠ
 (vzhledem k velké nemocnosti možná změna termínu)
2.3. MŠ - Exkurze na chovnou farmu býků v HSK - paní Loosová
5. - 9.3.  Jarníprázdniny  - pro žáky, MŠ v provozu
8.3. Mezinárodní den žen
12.3.

Lesná - 1.,6.,7. třída - velikonoční tradice a zvyky
           - odjezd 8:30 od školy - program od 9:00 do 14:00
12. - 16.3. TH - prevence v oblasti poruch příjmy potravy, dětské obezity, zdravý pohyb,prevence kouření, alkohol
14.3. MŠ - Návštěva knihovny v HSK
16.3. Ples žáků 8. - 9. třída
19.3. Návštěva předškoláků v ZŠ
19.3. OK recitační soutěže - Most
19. - 28.3. Kalibro - testování žáků 3.třídy
20.3. Adapt.odpoledne - bowling Litvínov - 2. třída
22.3. Světový den vody
23.3.

Spaní ve škole 3. a 4.třída
Peer program - MŠ u nás ve škole - 10:30
27.3. Den otevřených dveří - (15:00 - 17:00)
28.3.


Velikonoce v německé MŠ
Školní turnaj ve stolním tenise
Den narození J.A. Komenského
29.3.  Velikonoční prázdniny 
30.3.  Velký pátek 

Únor 2018

2.2.  Pololetní prázdniny  - zachován provoz ŠD
4.2. Světový den boje proti rakovině
5.2. Schůzka pro rodiče předškoláků v MŠ - 15:30
6.2. Florbalový turnaj - Meziboří - vybraní žáci 1. stupně
8.2. MŠ - Cesta na Severní pól - projektový den
11.2. Světový den nemocných
12.2. MŠ - zimní olympiáda
14.2. Svátek zamilovaných
do 16.2. Odevzdat přihlášku na SŠ, SOŠ a SOU - 9.tř.
16.2. MŠ - 10:20 u nás ve škole perr program
Veselé zoubky - 1. třída - v rámci hodiny prvouky - 2.vh.
20.2. MŠ - karneval
21.2. DVD Litvínov - Sněhová královna - 1., 2., 3. třída - odjezd 9:15
Mezinárodní den mateřského jazyka
23.2. Spaní ve ŠD
Spaní ve škole - 8.tř.
24.2. ŠD - návštěva herny (Litvínov, Most)
27. 2. Báječný den s chemií - vybraní žáci 7. třída + 8. a 9. třída
- odjezd 7:45- návrat cca 13:00 - Litvínov
28.2. Volba povolání - Škola Diplomacie Most - 7. + 8.třída
- odjezd 7:15

Leden 2018

1.1.
2018
 Den obnovy samostatného českého státu 
2.1.  Vánoční prázdniny 
5.1. Tříkrálová koleda
(koleda dětí z MŠ - MěÚ, ZŠ, Penzion pro seniory)
16.1. Den památky Jana Palacha
17.1. Sportovní dopoledne MŠ
(sportovní soutěže pro děti - tělocvična ZŠ).
24.1. Pedagogická rada
ukončení docházky a klasifikace za 1.pololetí
Netradiční třídní schůzky 1., 3. a 4. třída od 16:00 hod.
25.1. Netradiční třídní schůzky 2. a 5.tř + 2.stupeň od 16:00 hod.
31.1. Stání v tělocvičně - zhodnocení 1.pololetí v 9:00
Rozdání výpisu z vysvědčení
(1. + 2. třída – 4.vh, 3. - 9. třída – 5.vh)
TH - I. – V. třída – hodnocení, sebehodnocení kolektivu za I. pololetí, sebepoznání, splnění cílů, co se nám povedlo
VI. – IX. třída  - analýza vlastních úspěchů a neúspěchů
- hodnocení 1. pololetí,  nastavení si cílů na 2. pololetí
2.2.  Pololetní prázdniny 

Prosinec 2017

1.12. Plavecký výcvik- 1. - 3. třída - hrazeno z MŠMT
                               - oficiální ukončení (možnost návštěvy rodičů)
3.12. Rozsvěcení vánočního stromu - vybraní žáci školy - koledy - 16:00
4.-8.12. Třídnické hodiny - Vánoce, tradice, zvyky, sounáležitost a rodina
5.12. Knihovna Litvínov - od 8:00 - 3. třída (My nikdy nespíme)
                                od 10:00 - 1. třída (Večerníček)
Čert a Mikuláš -  MŠ,1.,2.,3. třída  - Mikulášská nadílka
6.12. MŠ - Mikuláš v německé MŠ
Spaní ve škole - 3. + 4.tř. 
8.12. MŠ + 3.třída - výstava Lega v Teplicích + Mstišov - environmentální vých.
Lesná - 1., 6., 7. třída - vánoční tradice a zvyky, odjezd 8:30 -    
                                     program od 9:00 do 14:00 hod.
8.- 9. 12. Adaptační pobyt - 2. třída  - 8:00 (Seifen - vánoční tradice, 17:00
                                               posezení s rodiči, spaní - ubytovna)
11.12. Hospodaření, fiktivní nákupy - ORV 8. třída - Most (11:15 - 15:03)
MŠ - návštěva Domova důchodců - krátké vánoční pásmo
12.12. Plavecký výcvik- 1. - 3. třída - náhradní termín za 20.10.
MŠ - vánoční tradice a zvyky
       - tvůrčí předvánoční dílna s Němci (u nás v MŠ)
13. - 14. 12. Litvínovský Choroš - vybraní žáci 8. a 9. třídy
14.12. Florbalový turnaj - Meziboří - vybraní záci 1. stupně
Den úcty ke stáří - vybraní žáci -  ŠD - 17:00
15.12. Preventivní program - Hravě o hygieně - 1. +2. třída, 3. - 5. třída ,
                                   Nástrahy internetu - 2. stupeň
18.12. Vánoce - výstava Radniční sklípek+zámek - ORV 6. třída ( 9:17 - 12:00)
19.12. Volba povolání - prohlídka SOŠ Hamr - 8. a 9.tř.
- odjezd v 9:17 návrat na odpolední vyuč. ve 12:10 z Hamru 
MŠ - loutkové divadlo (spolu se SRN), vánoční besídka v MŠ 16:00
20.12. 2. třída - Německo - Olbernhau - Stockhaus- odjezd po 1.vh
Vánoční besídky tříd pro rodiče (jarmark) - od 16:00 hod.
21.12. Aquasvět Chomutov - plníme rekordy školy - 4.- 9. třída
Zkrácené vyučování - bez odpoledního vyučování
Stmelovací třídní vánoční pobyt 8.tř. - spaní škola 
22.12. Ředitelské volno - provozní důvody
24.12. Štědrý den
25.12. 1.svátek vánoční
26.12. 2.svátek vánoční
27.12. -2.1. Vánoční prázdniny

Listopad 2017

1. 11. Hallowen - dýňobraní - dlabání dýní, výroba výzdoby + chodby třídy
   (na 2.vh. hodiny)     1. + 2.tř. - 3.a 4.vh.     /     3. - 9.tř. - 4. a 5.vh.     
2. 11. Památka zesnulých - dušičky
3.11. Plavecký výcvik- 1. - 3. třída - hrazeno z MŠMT
6.- 10. 11. Třídnické hodiny  - dle rozpisu pro 1. a 2. stupeň
6.11. 1. třída - projekt LES - ve spolupráci s panem Vokálem + MŠ
10.11. Knihovna Litvínov od 8:00 - 8. - 9. tř. (Nástrahy reklamy)
od 10:00 - 6. - 7. tř. (A budeme psát taky ty sprostý básničky?)
Plavecký výcvik- 1. - 3. třída - hrazeno z MŠMT
14.11. Den bez aut
17.11. Den boje za svobodu a demokracii, Mezinárodní den studenstva
Světový den pozdravů
20.- 24. 11. Fond Sidus - veřejná sbírka - (prodej i v době TSCH)
20.11. Stání v tělocvičně - zhodnocení čtvrtletí
21.11. Plavecký výcvik- 1. - 3. třída - náhradní termín za 29.9.
-  hrazeno z MŠMT
22.11. Třídní schůzky 15:30
24.11. Terakotová armáda - výstava muzeum Most
- 2.stupeň - 8:30-11:00 , 60 Kč / žák 
Plavecký výcvik- 1. - 3. třída - nehrazeno z MŠMT !
25.11. Mezinárodní den bez nákupů
27.11. Film. představení - Síla lidkosti - schola Humanitas - 7. - 9. tř.
20,- Kč / žák  (bus 7:12 - 10:08)
29.11. Den Zdraví - SŠ Most - 8. a 9.tř.

Říjen 2017

2.-6.10. Třídnické hodiny - dle rozpisu pro 1. a 2. stupeň 
6.10. Adaptační odpoledne 1. třídy
Plavecký výcvik- 1. - 3. třída
Adaptační odpoledne - 9.třída
6.-7.10. Adaptační pobyt - stmelování kolektivu - 3. + 4. třída - HSK
9.10. Po Evropě s úsměvem - 9.třída - soutěž
                                     - škola Interdakt Most - 9:00- 14:00
9. - 15.10. Sběrový týden (papír a PET víčka)
12.10. Štola Starý Martin - Krupka + muzeum - 5.-9.třída - hrazeno ze ŠR
Lesopark Chomutov - 2. - 4. třída
                - hrazeno ze ŠR - (1. třída v případě zájmu - doplatek 50,- Kč/žák)
13.10. Plavecký výcvik- 1. - 3. třída
Spaní ve školní družině
18.10. Etická výchova - projektový den - výstup portfolium
20.10. Fotografování - PhotoDienst od 8:00 hod.
Plavecký výcvik - 1. - 3. třída
24.10. Adaptační setkání - stmelování kolektivu - 2. třída - Litvínov
25.10. Poslanecká sněmovna - 8.třída 
26.-27.10. Podzimní prázdniny (pro žáky)
28.10. Den vzniku samostatného československého státu

30.10.

Hallowen - dýňobraní - dlabání dýní, výroba výzdoby + chodby        
                                            všechny třídy (na 2.vh hodiny)
Podzimní matematická olympiáda pro 1.stupeň
31.10. Knihovna Litvínov - od 8:00 - 2. třída (Šprýmy s rýmy)
                                od 10:00 - 6. třída (Čtenářské strategie)

5. třída se pod vedením paní učitelky Meissnerové, zapojila do soutěže !

Září 2017

4.9. Slavnostní zahájení školního roku ve třídách 
Zápis do ŠD
8.9. Zahájení plaveckého výcviku - 1. - 3. třída
11.9. Zahájení provozu školního bufetu
Školská rada  od 15:30
12.9. MŠ - třídní schůzky - 16:00
13.9. Informační odpoledne - třídní schůzky - 15:30 hod
15.9. Plavecký výcvik- 1. - 3. třída
od 18. 9. Zahájení činnosti kroužků
22.9. Plavecký výcvik- 1. - 3. třída
25.9. Enviromentální výchova - Ukliďme svět, ukliďme Česko - 2. st.
26.9. Projektový den - Den evropských jazyků - TU ve svých třídách
28.9. Den české státnosti
29.9. Ředitelské volno - provozní důvody

Červen 2017

1.6. Den dětí MŠ - dopoledne
1.-7.6. MŠ - Celé Česko čte dětem - týden čtení
6.6. MŠ - aktivity k předčtenářské gramotnosti - dopolední čtení knihy
7.6. Zdravé dospívání - 9:40 - 12:10 hod - 7.,8.,9. třída
(přednášky - plodnost jako dar a jak se rodí rodiče) - Paní Sofie Haken
MŠ - myšky - knihovna HSK
9.6. Fotografování tříd a zaměstnanců
Spaní ve ŠD
10.6. Den dětí - jarmark - Nová Ves v Horách
12.6. Tep faktor – 8. + 9. třída
Školní výlet 3.třídy - Chotilsko

13.6.

MŠ - Brandov - vystoupení - 14 dětí - odjezd v 7:26
Zahradní slavnost DD od 15:00
Sportovní den – 5 .- 9. třída - odjezd Nová Ves v 9:15 , návrat v 12:15
14. 6. Exkurze – Terezín – 7., 8., 9. třída
15. - 17.6. Školní výlet - 2. + 5. třída - Kadaň
16.6. Ukončení činnosti kroužků
19.6. Schůzka rodičů  budoucích prvňáčků - 15:30 hod.
20.6. Ochrana člověka za běžných rizik a mimořádných událostí - dle rozpisu

21.6.

Olympijský běh – 1. stupeň - cca od 10:00 hod.
Pedagogická rada 
Filmové představení - kino HSK - 10:00 hod. pro 2. stupeň - Normální autistický film

22.6.

Zahradní slavnost MŠ - rozloučení s předškoláky 15:30 hod.
Školní výlet 6. třída 
MŠ - Ukázka živých jehňat
21.-24. Školní výlet 9. třída - Jetřichovice
23.-24. Školní výlet 4. třída  - indiánské léto
od 26.6. bez odpoledního vyučování
Ukončení činnosti školního bufetu
26.6. Projektový den - mimo školu do cca 14:00

27.6.

Stání v tělocvičně - zhodnocení 2. pololetí - 9:45 hod.
Pasování prvňáčků na čtenáře
Slavnostni přijetí žáků 1. třídy a vyřazení žáků 9. třídy
 + předškoláci z MŠ na OÚ v 8:00 hod.
29.6. Školní výlet 1.třída - Lesná
Školní výlet 7.+ 8. třída
30.6. Ukončení šk. roku – vydání vysvědčení
Třídnická hodina – BOZ o prázdninách, hodnocení školního roku

Květen 2017

1.5. Státní svátek - Svátek práce
2.5. Ředitelské volno - pro žáky- provozní důvody
2. - 5.5. Třídnické hodiny 
– závislosti, virtuální drogy, bezpečnost a ochrana zdraví
4.5. Dopravní soutěž mladých cyklistů - Most - 8:30 - 4 žáci - 1.st.
Dopravní hřiště - Most - 1. - 3. třída - odjezd cca 8:30
Aquasvět Chomutov – plníme rekordy školy
                                        – 4. - 9. třída, odjezd 8:00 - 12:15,  ( 65 Kč/žák )
5.5. Květnové povstání českého lidu
8.5. Státní svátek - Den vítězství
9.5. Předškoláci ve škole
Zápis do MŠ - 9:00 - 17:00 hod.
10.5. Český den proti rakovině - sbírka, účast  školní parlament a p.uč.Sehnalová
11.5. Dopravní soutěž mladých cyklistů - Most - 8:30-13:00 - 4 žáci - 2.st.
14.5. Den matek
15. - 21.5. Sběrový týden - dle rozpisu
16.5. IQ Landia Liberec - 5. - 9. třída + předškoláci MŠ ( 100 Kč/žák )
17.5. Divadlo Spejbla a Hurvínka – 1. – 4.třída - Praha ( 150 Kč/žák )

24.5.

Perštejni – divadelní představení – Vikingové 1. + 2. stupeň - ( 45 Kč/žák
MŠ - indiánská vesnice - všichni - Tandem
26.5. Den historického řemesla – 1. stupeň - Německo
26.5. - 3.6. Ozdravný pobyt - Chorvatsko - vybraní žáci

Duben 2017

3.-7.4.      - Třídnické hodiny - rizikové chování v dopravě, zdravý životní styl,
                                           poruchy příjmu potravy

4.4.          - Výstava Body the Exhibition - Praha  8.tř.- (p.uč.Bachurová)

6.4.          - Photodienst Brno - focení žáků
               - Scio testy -MA - 7.tř.
               - výstava Velikonoce - Litvínov - 6.tř. - odjezd 9:15

7.4.          - Scio testy - Čj - 7.tř.

11.4.        - Scio testy - OSP - 7.tř.

12.4.        -  Přijímací zkoušky na SŠ - 1. termín
               -  Scio testy - 5.tř
               - Turnaj ve vybíjené 4.-9. od 12:45 hod.

13.-14.4.  – Velikonoční prázdniny
17.4.        - Velikonoční pondělí

18.4.        - Stání v tělocvičně - zhodnocení čtvrtletí - 8:30 hod.
               - Scio testy - 5.tř

19.4.        - Přijímací zkoušky na SŠ - 2. termín
               - Branný den – 7., 8., 9. třída - POKOS – Koldům
               - Scio testy - 5.tř
               - Třídní schůzky 15:30 hod

20.4.        – Vlaštovkiáda na Schole Humanitas (vybraní žáci 6. a 7.tř.)

20.4.        – Zápis do 1.třídy    12:00 – 17:00 hod.
21.4.        – Zápis do 1.třídy      9:00 – 12:00 hod.

24.4.        - Den Země - 1. + 2. stupeň - projektový den ( po třídách) dle domluvy

26.4.        - Matematická olympiáda pro 1.stupeň

27.4.        - Literární soutěž pro 1.stupeň

28.4.        - Ředitelské volno - provozní důvody

1.5.          – Státní svátek

2.5.          - Ředitelské volno - provozní důvody

Březen 2017

6.-10.3. - Třídnické hodiny – prevence - šikana, kyberšikana, sociální sítě, hazardní hry a nebezpečí z internetu 

8.3.      - Divadlo rozmanitostí Most - O třech přadlenách - 1.stupeň - žák/ 50 Kč - odjezd 8:15, návrat 10:30 
           -  Mezinárodní den žen

9.3.      - Recitační soutěž - šk.kolo ve ŠD  - začátek v 15:15 hod.
            - Preventivní program - pan Zaoral - 40 Kč/ žák
              1.st . - Chování a šikana (1. a 2.vh)
              MŠ - Klaun TÚ TÚ učí děti dopravu (3.vh)               
              2.st. - Kyber šikana a sociální sítě (4. a 5.vh)

14.3     - Klaun v MŠ

20.-24.3 - Lyžařský výcvik DD (13 žáků ze ZŠ)

21.3     - Projektový den - průřezová témata - bloky 7:40-9:15 a 9:40-12:10  (bez odpoledního vyučování)

28.3     - Den otevřených dveří 

29.3     - MŠ Tandem - výjezd do Jungle arény Most

31.3.   - Školní ples - 18:00 - 23:00

Únor 2017

1.2.      - Revolution Train – 7.8.9. třída - prevence (p.uč.Sehnalová a Brunnerová)

3.2.      - Jednodenní pololetní prázdniny (pro žáky)

7.2.      - Netradiční třídní schůzky 4., 7. a 8.třída

9.2.      - Karneval v MŠ

10.2.    - Spaní ve škole – 2. + 5. třída (p.uč. Zdeňková a Teplá)

15.2.    - Klaun v MŠ

           - Divadelní představení - DVD Litvínov - Poplach v pohádkovém lese – 10:00 – MŠ + 1. stupeň

20.2.    - Odevzdání přihlášek na SŠ ke kontrole

20.-24.2. - Sbírka sněhuláci pro Afriku – 50,-/ sněhulák

21.2.    - Divadelní představení  - DVD Litvínov - Hrátky na pohádky -  10:15 - MŠ, 1. + 2. třída

27.2. - 3.3. - Jarní prázdniny – pro žáky     MŠ bude v provozu

Dále v únoru proběhne :
Recitační soutěž pro 1.stupeň
Spaní ve škole - 1.třída
Běh na běžkách - 2.kolo soutěže

Leden 2017

1.1.2017 - Nový rok

9.1.        - Peer aktivisté – 5. třída – 4. vh                   

10.1.       - Netradiční třídní schůzky - 9.třída

12.1.       - Netradiční třídní schůzky - 1. a 6.třída

13.1.       - Peer aktivisté – MŠ – 4. vh

16.1.       - Návštěva Obecního úřadu Nová Ves v Horách
                – v rámci ORV – 7. třída s p.uč.Sehnalovou ( 7:30 – 10:30)

17.1.       - Netradiční třídní schůzky - 3., 5., 7. a 8.třída

18.1.       - Návštěva poslanecké sněmovny Parlamentu ČR 
                - 8. a 9. třída (p.uč.Nováková a Sehnalová)

              - Soutěžíme na běžkách – 13:00 – 1. + 2. stupeň

19.1.       - MŠ – schůzka rodičů předškoláků od 15:30 hod.

23.1.       - MŠ – canisterapie – 10:00

26.1.       - Pedagogická rada - uzavření klasifikace za 1.pololetí

30.1.       - Stání v tělocvičně - zhodnocení 1.pololetí

Prosinec 2016

28.11- 2.12. - Třídnické hodiny –  advent, Vánoce, rodina, zvyky, tradice
                     9.tř. – volba povolání

2.12.   - Spaní v ŠD (p.uč. Zdeňková)

5.12.   - Čert a Mikuláš – 9. tř.  MŠ,1.,2.,3. třída – Mikulášská nadílka (8:45 – cca 10:00)

6.12.   - Mikuláš v SRN - MŠ (p.vych. Braumová, Skořepová a Machová)

7.12.   - RO-KA-PO – Střední průmyslová škola – volba povolání -7. +8. tř.- (p.uč.Sehnalová a Brunnerová)

8.12.   - Vánoční výstava a exkurze - 6.tř. - radniční sklípek + zámek Litvínova
             odjezd 9:15 – návrat ve 12:00 z Litvínova - (p.uč.Sehnalová)
          - Tvořivé dílny – ŠD od 16:00 

13.12. - Tvůrčí předvánoční dílna s Němci - MŠ – tělocvična ZŠ

15.12. - Vánoční vystoupení v kostele od 16:00 hod.

16.12. - Den úcty ke stáří - OÚ ve spolupráci se ŠD

19.12. - Přednáška – Prevence – úrazy, alkohol, kouření, přenos.choroby
            1. + 2.stupeň (hrazeno školou) – začátek 8:35

20.12. - Muzeum Most – vybraní žáci ŠD (cca 10 žáků)- dopoledne (p.vych. Schandarová)

21.12. - Poznáváme Prahu - plnění ŠVP - 1.+ 2. stupeň  odjezd 8:00 návrat 16:00 - 17:00 - celá škola

22.12. - Vánoční besídky ve třídách – 4. – 5. vh., zkrácené vyučování – bez odpoledního vyučování 

23.12. - 2.1.2017 - Vánoční prázdniny 

Listopad 2016

3.-7.10. - Třídnické hodiny – prevence záškoláctví a skrytého záškoláctví (viz plán TH)
              1.st. – úrazy, 2.st. – kouření, alkohol, nemoci

1.11. - RO- KA- PO – schola Humanitas – 7. +8. +9. tř. (od 3. vh) - (p.uč.Sehnalová a Brunnerová)

od 3.11. - ŠD – sauna (pravidelně čtvrtky)

4.11. - Školní parlament

7.11. - ŠK - Dě olympiáda – 9.tř. (v rámci výuky)

11.11. - Průřezové téma  – projektový  den

14.11. - Netradiční sportovní hry
          - Finanční gramotnost - Most - 8.tř. po 4.vh (p.uč.Sehnalová)

15.11. - Beseda pro žáky 8. -9. tříd – ÚP Most - paní Riegerová  7:45 (1. a 2. vh)

17.11. - Státní svátek - Den boje za svobodu a demokracii

18.11. - Ředitelské volno – pro žáky  - provozní důvody

21.11. - Filmové představení – kino HSK -  žáci od 10:00

21. – 25.11. - veřejná sbírka – Fond Sidus (o TSCH – prodej u vchodu-žáci)

23.11. - Stání v tělocvičně – zhodnocení čtvrtletí
          - Florbal  ZŠ  (Litvínov) – 2.stupeň chlapci
          - Třídní schůzky 15:30 

24.11. - Florbal  ZŠ  (Meziboří) – 1.stupeň chlapci

25.11. - ŠD – filmové představení – kino HSK

27.11. - rozsvěcení vánočního stromku od 17:00

30.11. - Den zdraví – SZŠ Most - 7.-9. třída (p.uč.Kopecký a Sehnalová)
          - ukončení plaveckého výcviku
          - odevzdání přihlášek na SŠ s talentovou zkouškou

Říjen 2016

3.-7.10. - Třídnické hodiny – třídní kolektiv, mapování tříd….(viz plán TH)

4.10.  -  jednání školního parlamentu s ŘŠ

5.10.  - Exkurze - 6.tř. - Muzejní  knihovna Most (týden knihoven) – listy, rukopisy

10.-14.10.  - sbírka  „Život dětem“

12.10.  - Podzimní matematická olympiáda – 1. stupeň 

14.10. - preventivní screeningové vyšetření zraku - 11:00 (možnost vyšetření žáků 1. +2. třídy) - viz. letáček pro rodiče

17.10. - Divadelní představení v MŠ  - 11:00 
          - jednání školské rady od 15:30 hod.

15.-21.10. - Sběrový týden (dle rozpisu) - starý papír a víčka z PET lahví

19.10. - Aquadrom Chomutov – 4. – 9. tř. – plnění rekordů školy

20.9. - plavecký výcvik 1. + 2. + 3. třída (p.uč. Zemanová a Zdeňková)
do 20.9. - odevzdat ŠR  200,- Kč/rok

24.-25.10. - Hallowen – dýňobraní – kostýmy + dýně a výzdoba školy

25.10. - ŠD – projekt Německo – zvonková cesta – 13:00

26. - 27.10. -  Podzimní prázdniny

28.9. -  Státní svátek – Den vzniku samostatného československého státu

Září 2016

1.9. - slavnostní zahájení školního roku
      - zápis do ŠD
      - provozní porada

2.9.  - 1. – 3. hod. třídnické práce, od 4. hodiny výuka    

7.9.  - plavecký výcvik 1. + 2. + 3. třída (p.uč. Zemanová a Zdeňková)

8.9.  - schůzka MŠ – projekty ve spolupráci s Německem – 16:00 - p.uč. Nováková a Kopecký

9.9.  - schůzka školních preventistů (Most) - p.uč.Sehnalová
       - 11. výročí MŠ Německo - 16:00

12.9. - zasedání školské rady
        - zahájení volnočasových kroužků při ZŠ
        - zahájení školního bufetu

14.9. - plavecký výcvik 1. + 2. + 3. třída (p.uč. Zemanová a Zdeňková)
        - třídní schůzka MŠ  - Myšky od 16:00 hod.    

15.9. - informační odpoledne – třídní schůzky – od 15:30 hod.

19.9. - Enviromentální výchova  - Ukliďme svět, ukliďme Česko  - 2. st.   (p.uč.Sehnalová a uč. 2 stupně)

21.9. - plavecký výcvik 1. + 2. + 3. třída (p.uč. Zemanová a Zdeňková)

22.9. - fotografování žáků PhotoDienst od 8:00 hod – návaznost po třídách
        - třídní schůzka MŠ  - Žabky  od 16:00     

28.9. - státní svátek – Den české státnosti

 

NAHORU TISK

 



Stránky byly vytvořeny v rámci
projektu PROPOJENÁ ŠKOLA
Realizátor projektu