• Vzdělávací dny učily i bavily

•

Ve dnech 18. – 21. 8. se v naší škole - ZŠ a MŠ Hora Svaté Kateřiny - konal projekt organizovaný AŠSK (Asociace školních sportovních klubů) ve spolupráci s MŠMT, a to pod názvem Vzdělávací dny. Hlavní myšlenka projektu byla přivést děti zpět do školy, nenásilnou a hravou formou jim připomenout některé znalosti a dovednosti, trošku děti rozhýbat a vrátit je do kolektivu, který tak dlouho během koronavirové uzavírky škol postrádaly.

Pro děti škola připravila pestrý program, a to hned pro dvě skupiny po 11 dětech. Hned v pondělí na ně čekaly hry a soutěže, témata byla různá. My dospělí bychom to shrnuli nicneříkajícim pojmem čtenářská gramotnost, ale děti si formou poznávacích her a soutěží připomněly pohádky, či se podívaly do alchymistické dílny Rudolfa II. V odpoledních hodinách malovaly podle čísel a vytvořily nádherné obrazy, které nyní budou zdobit chodby školy a budou nám stále připomínat neopakovatelnou atmosféru letních dní, které jsme strávili spolu. Ještě tentýž den se od lektorů děti naučily sestavu karate a taneční sestavu. Bylo horko, a tak jsme se všichni pořádně zapotili.

Druhý den byl ve znamení výletu do ZOO Chomutov, kde na nás čekal safari program a pracovní listy, pomocí nichž jsme se hlouběji ponořili do světa zvířat a jejich stavby těla či způsobu života.

Den třetí – opět ve škole byl tentokrát v jedné skupině ve znamení matematické gramotnosti a logických her, ve druhé skupině se dekódovalo a dešifrovalo. Odpoledne jsme se s lektory naučili vázat vážky z parakordu a vyzkoušeli novou slacklajnu, kterou jsme si mohli díky projektu zakoupit.  Dozvěděli jsme se také, že stromy se musí před slacklajnou chránit, aby se jim neporušila kůra a pečlivě jsme je ovázali kobercem, než jsme na ně slacklajnu připevnili.

Den čtvrtý byl vyvrcholením celé akce, vydali jsme se do Oseka, kdy po cestě lesem z Loučné jsme splnili vzdělávací složku projektu a v Oseku už na nás čekalo bludiště v korunách stromů, minigolf a hlavně koupaliště. Na závěr jsme všem předvedli sestavu tance a karate, kterou jsme během celého týdne dopilovali k dokonalosti.

Za zmínku stojí i svačiny a obědy, které byly opravdu chutné, bohaté a často zpestřené sladkostí.

Vzdělávací dny byly plné zážitků a bavily jak děti, tak lektory. Děkujeme škole za organizaci a AŠSK spolu s MŠMT za metodickou podporu a financování projektu. Těšíme se na další spolupráci. Stabilně škola s AŠSK spolupracuje při projektu Sportuj ve škole.

• Informace k Vzdělávacím dnům

• Dny začínají v úterý 18. 8., sraz v 8h ve škole. Seznámíme se s programem, v úterý strávíme ve škole a v přilehlém okolí, na programu jsou dopolední soutěže a aktivity s p. učitelkami, odpoledne s instruktory, budeme malovat podle čísel a věnovat se sportu. Konec v 16h.

Ve středu sraz  v 8,30 – odjíždíme do ZOO Chomutov, kde nás čeká safari a celodenní program přímo v ZOO. Návrat cca v 16,30.

Ve čvrtek sraz v 8h, znovu program ve škole a přilehlém okolí, soutěže, hry, vyrobíme výrobky z parakordu a zase sport,vyzkoušíme slacklajnu. Konec v 16h

V pátek výlet do oseckého areálu, čeká nás 3D bludiště na stromech, minigolf a koupaliště.  Odjezd v 7,12 linkovým autobusem do Loučné, pak pěšky seběhneme do Oseka. Návrat v 15,53.

Co je pro děti zajištěno a hrazeno z projektu:

Oběd (ve školní jídelně, nebo formou obědového balíčku), drobná dopolední svačinka (meloun, tatranka), pití (šťáva), vstupy, jízdné, materiál na vyrábění.

Co mají mít děti s sebou:

• čestné prohlášení, že netrpí nakažlivou chorobou (přílohou této zprávy)
            • pokrývku hlavy,
            • ve dnech s výlety vlastní láhev s pitím,
            • pokud jsou jedlíci, tak více jídla,
            • drobné kapesné, bude možnost zakoupit si nanuk v bufetu,
            • dle aktuálního počasí pláštěnku
            • v pátek plavky a ručník

Program může být modifikován v závislosti na počasí, např. koupaliště v den, kdy bude pršet, nebude realizované.