• Provoz ŠD a ŠK v době 20. 2. - 24. 2. 2023

pokrytí ŠD a ŠK z důvodu absence pí Markéty Schandarové je následující:

• pondělí 20. 2. 2023; ranní ŠD a ŠK; kol. Durinová; odpolední ŠD a ŠK; kol. Ferenczová
            • úterý 21. 2. 2023; ranní ŠD a ŠK; kol. Ferenczová; odpolední ŠD; kol. Schandarová
            • středa 22. 2. 2023; ranní ŠD a ŠK; kol. Jeřábková; odpolední ŠD a ŠK kol. Schandarová
            • čtvrtek 23. 2. 2023; ranní ŠD a ŠK; kol. Ferenczová; odpolední ŠD; kol. Schandarová
            • pátek 24. 2. 2023; ranní ŠD a ŠK; kol. Durinová; odpolední ŠD a ŠK kol. Ferenczová

E-maily:

• jerabkova@zskaterina.cz
            • durInova@zskaterina.cz
            • ferenczova@zskaterina.cz
            • nguyenova@zskaterina.cz

V případě změny odchodu žáka/yně z družiny využijte e-mailové spojení (viz výše) příp. fyzicky předejte dítěti uvolněnku, kterou předá v ŠD.

Děkujeme vám za pochopení a spolupráci.

• DOD na Strojírně

• Poslední návštěvou v rámci komplexního kariérového poradenství pro žáky nejstarších ročníků se stala SPŠ Strojírna Litvínov. Součástí byl také náhled do výroby a praxe nabízených oborů.

• #eTwinning

• Žáci se spojili on-line s našimi projektovými partnery v Německu, Španělsku a Rumunsku. Tématem rozhovorů byly každodenní školní zážitky, kulturní prostředí jednotlivých zemí a sdílení společných poznatků.

• Žáci v Národním muzeu a historickém centru Prahy

• Žáci školy (1.A; 5.A; 6.A a 7.A) se vydali ve druhém lednovém týdnu na exkurzi do hlavního města. V rámci projektu měli plně hrazenou dopravu a také vstup do Národního muzea je pro školní skupiny zdarma.

Motivační výjezdy souvisejí s podporou polytechnického vzdělávání a gramotností (fyzika, chemie, biologie, přírodopis, přírodověda, vlastivěda, matematická, čtenářská a digitální gramotnost).

Projekt „Podpora polytechnického vzdělávání a gramotností v ÚK“

Zkrácený název projektu: ÚK IKAP A2

Registrační: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0017377

Fotogalerie: ZDE

• Virtuální realita pro druhý stupeň

• Vstup do nového roku 2023 byl pro žáky druhého stupně velmi zajímavý - nejprve absolvovali přednášku o energetické krizi s prezentací a lektorkou paní Střechovou a další dvouhodinové přednášky ve virtuálních brýlích. S nejstaršími ročníky si vyzkoušel lekci také pan starosta Lukáš Pakosta.

Fotogalerie: ZDE a ZDE

• Flying teacher

• Osmáci a deváťáci navštívili před Vánoci chemickou laboratoř SPŠ a SOŠGS Most. Pod vedením RNDr. Jitky Vachulkové si naši žáci vyzkoušeli zajímavé pokusy. Například si vyrobili „zlato“ a odvážní si zkusili držet v ruce oheň. Akce proběhla v rámci projektu Flying teacher nadace ORLEN UNIPETROL.

Fotogalerie: ZDE

Děkujeme nadaci a těšíme se na další lekce s létající učitelkou.

• Provoz ŠD v období 9.1.2023 - 13.1.2023

pokrytí ŠD z důvodu absence pí Markéty Schandarové je následující:

pondělí 9. 1. 2023

• ranní ŠD - kol. Jeřábková (jerabkova@zskaterina.cz)
            • odpolední ŠD - kol. Durinová (durinova@zskaterina.cz)

úterý 10. 1. 2023

• ranní ŠD - kol. Jeřábková (jerabkova@zskaterina.cz)
            • odpolední ŠD - kol. Nguyenová (nguyenova@zskaterina.cz)

středa 11. 1. 2023

• ranní ŠD - kol. Durinová (durinova@zskaterina.cz)
            • odpolední ŠD - kol. Ferenczová (ferenczova@zskaterina.cz)

čtvrtek 12. 1. 2023

• ranní ŠD - kol. Nguyenová (nguyenova@zskaterina.cz)z)
            • odpolední ŠD - kol. Durinová (durinova@zskaterina.cz)

pátek 13. 1. 2023

• ranní ŠD - kol. Ferenczová (ferenczova@zskaterina.cz)
            • odpolední ŠD - kol. Nguyenová (nguyenova@zskaterina.cz)

Děkujeme vám za pochopení a spolupráci.

• Sportovní dny

• Na závěr kalendářního roku poměřili své síly vwe sportovních turnajích žáci prvního i druhého stupně. Starší žáci se utkali ve volejbale a ringu, mladší žáci ve florbale a vybíjené. Fotoreportáž je na našem FB: ZDE a ZDE

• Koordinační schůzka - lyžařský kurz

v pondělí 12. 12. 2022 proběhne první koordinační schůzka k lyžařskému výcvikovému kurzu, který proběhne v únoru 2023.

Schůzka má plánovaný začátek v 15:30 hod. v uč. č. 1 (přízemí vpravo) a povede jí Mgr. Iveta Dufková - koordinátor akce. Dozvíte se jaký bude harmonogram celé akce a zejm. jaké budou náklady.

V případě, že se na schůzku nedostavíte, informujte o tom, prosím, na e-mailu dufkova@zskaterina.cz

• Sportovní kroužek

sportovní kroužek do konce kalendářního roku 2022 již NEPROBĚHNE.

S p. Ramešem se žáci setkají zase v lednu r. 2023.

Děkujeme za pochopení.

• Ceny hejtmana za společenskou odpovědnost

• Společenská odpovědnost organizací (CSR) je definována jako kontinuální závazek chovat se eticky, přispívat k ekonomickému růstu a zároveň se zasazovat o zlepšení kvality života zaměstnanců a jejich rodin, stejně jako lokální komunity a společnosti jako celku.

Naše škola si odnáší z udílení cen hejtmana ÚK třetí místo (!) v kategorii veřejný sektor do 50 zaměstnanců.

TISKOVÁ ZPRÁVA ZDE