• Férová snídaně 11. 5. 2024

• V sobotu 11. května se na školní zahradě uskutečnil již 2. ročník Férové snídaně. Komunitního pikniku na podporu světových i regionálních farmářů a pěstitelů se letos zúčastnilo 21 návštěvníků. Banány či čokolády a další pochutiny s logem Fair Trade nesměly chybět, ale ochutnávali jsme s radostí i místní farmářské sýry nebo třeba domácí škvarkové placky, skvělý byl i koláč ze zdejších krušnohorských vajíček.

Někteří návštěvníci využili možnosti zhlédnutí krátkých informativních videí o férovém obchodu, souvislostech s klimatickými změnami či o zemědělství na banánových, kávových a kakaových plantážích, která byla k dispozici po načtení QR kódu na vystavených propagačních materiálech.

Závěrem si pak krásně komunitně všechny přítomné děti, velké i malé, místní i odjinud, společně zahrály několik míčových her. Děkujeme za příjemné dopoledne a těšíme se zase napřesrok!

• Dravci a sovy ve škole

• Ve čtvrtek 9.5. proběhla za naší školou přednáška o dravcích a sovách. Děti mohly vidět orla bělohlavého, největší evropskou sovu výra velkého a nebo naopak nejmenší, kterou je kulíšek nejmenší. O každém dravci a sově se také něco dozvěděly. Například, že kondor může pomáhat při objevení místa úniku plynu.
            Žákům se přednáška velmi líbila🦉

• Zachraň klima s Onl@jnem!

• Žáci naší školy se zapojili do jarní výzvy Pěšky do školy:

Zdravím do základen záchranářů planety!

Už jste asi napnutí, koho jsme vylosovali, ale já vám nejdříve prozradím, jak jsme si vedli všichni dohromady :). A to opravdu stojí zato! Aktivně se zapojilo 133 týmů napříč Českou republikou, které aktivně chodily a navíc pro dobrou věc.

Děti celkem nachodily neuvěřitelných 70 632 km, což je například vzdálenost dvakrát kolem rovníku!

Obsah obrázku Dětské kresby, rukopis, text, interiér

Popis byl vytvořen automaticky

Vylosováno bylo 5 týmů, které získali vouchery do www.planetaher.cz  v celkové hodnotě 7 500,-. Navíc jsme se rozhodli ocenit nejaktivnější týmy cenami jako jsou například knížky, trička nebo odrazky na batoh.

Výsledky losování:

Muchova 13, Praha 6

E-mail: marie.civerna@peskymestem.cz

• Mladý nadějný fyzik

• Deváťák Radek Klouda čte knihy o teorii relativity a fyzice se věnuje pod vedením pana učitele Šnora i mimo výuku. Je zvídavý a nadšený. Letos se zúčastnil fyzikální olympiády. Dostal se do krajského kola a stal se úspěšným řešitelem. Za to mu byla udělena pochvala ředitelky školy. Je to velký úspěch. Gratulujeme!

• Ukliďme Česko

• Dne 26.4. proběhla na naší škole akce „Ukliďme Česko“. Žáci z prvního stupně uklízeli v okolí školy, na dolním a horním hřišti, v ulici Hřbitovní směrem na Novou Ves v Horách a někteří se prošli po Ecce Homo k vleku až na „Indiány“. Žáci druhého stupně odjeli uklízet na Novou Ves v Horách a do Brandova.

Děkujeme MÚ Hora Svaté Kateřiny, OÚ Brandov a OÚ Nová Ves v Horách za pohoštění pro žáky a odvoz nasbíraného odpadu. Dále děkujeme paní Grögerové za sponzorský dar ve formě pečiva.

Akce se nám vydařila a počasí nám přálo. Jsme rádi, že můžeme být prospěšní  místu, ve kterém žijeme.