• Hezké prázdniny!

• K dnešnímu dni (30. 6.) skončil velice podivný školní rok. Nikdy předtím se školy žákům na tak dlouhou dobu nezavřely. Ověřili jsme si, že do jisté míry může zafungovat dálková výuka, ale přítomnost žáků ve škole to v žádném případě nenahradí.

I když jsme měli možnost se s některými žáky potkat na květnových a červnových konzultacích, nebylo to ono a hojná účast žáků na rozdávání vysvědčení potvrdila mou domněnku, že se nám všem stýská.   Po kamarádech, třídním kolektivu, často po paní učitelce, ale především po smyslu a po směřování. Jestliže se-  jak děti, tak dospělí- nezlepšujeme, neděláme pokrok, neučíme nové věci a dovednosti, stagnujeme a i když nás to dočasně může bavit, nakonec zjistíme, že pocit, kdy pokoříme sami sebe, překonáme překážky, zapracujeme na sobě a něčeho dosáhneme, je daleko lepší.

O to víc se těšíme na září, aby píle zase mohla být odměněna, aby se tvrdá práce našich žáků zúročila, aby nás mohly nadchnout nové oblasti světa okolo nás, které jsme ještě neprozkoumali, aby se chaos okolo nás zase více zpřehlednil. K tomu nám všem dopomáhej škola, která se v září otevře s některými novými učiteli a s některým novým vybavením. Přeji všem- učitelům i žákům hezké prázdniny plné odpočinku, sluníčka a jestli přijde vlna, ať je to vlna na rybníku či na moři, nikoli druhá koronavirová.

Hezké léto Vám přeje Jana Kubičinová, ředitelka školy.

• Organizace konce školního roku 2019/2020

• 25.6. 8 - 11 h ,třídnické hodiny pro všechny žáky I. stupně (bližší informace předají třídní učitelé)

22.6.  8 45 – 10 45, třídnické hodiny 9. třída  (info TU)

23.6.  8 45 – 10 45, třídnické hodiny  6. třída

25.6.  8 45 – 10 45, třídnické hodiny  7. třída a 8. třída

• Vzdělávací dny podruhé!!!

• Jelikož se ne ke každému dostaly informace ohledně vzdělávacích dnů, rozhodli jsme se otevřít ještě jedno  přihlašování.

Vzdělávací dny (18. – 21.8.) jsme popisovali v minulém článku. Dopoledne děti čekají hravé vzdělávací aktivity s p. učitelkou, odpoledne pak kreativní hraní a výroba různých věcí s instruktory a sport. Jeden den (možná dva) výlet na koupaliště (dle počasí). Program se stále vyvíjí a upřesňuje, pakliže máte zájem, aby se Vaše dítě zúčastnilo těchto vzdělávacích dnů, přihlašte jej pomocí hlasování na Edupage, hlasování jsme prodloužili do 11. 6. 17h. Pokud Vám přihlášení nejde, nebo ho nemůžete dohledat, nebo máte další dotazy, volejte 736 633 329.

• Vzdělávací dny

• Vážení rodiče, zvažujeme možnost v termínu od 18.  do 21. 8. uspořádat pro děti I. a II. stupně „vzdělávací dny“, které se budou skládat z dopolední vzdělávací části a odpoledních volnočasových aktivit.

Žáci budou ve skupinách do 15 a budou dodržována hygienická opatření.  Pro děti budou vzdělávací dny bezplatné, hrazena pro ně bude i strava a případný materiál, který spotřebují v rámci dílničky. Konkrétní program bude upřesněn. Zjišťujeme zájem. V případě velkého zájmu, lze akci zopakovat. V rámci Edupage jsme zveřejnili přihlašování, které ale zatím slouží ke zjištění předběžného zájmu.

• Konzultační hodiny a třídnické hodiny pro žáky II. stupně od 8. 6. 2020

• Na základě uvolňování opatření zavedených v souvislosti s epidemií koronaviru plánujeme otevření školy pro žáky 2. stupně. Nástup žáků k osobním konzultacím a třídnickým hodinám na naší škole bude možný každý týden takto:

Úterý 6. ročník 8:45 – 12:00

Čtvrtek 7. a 8. ročník 8:45 – 12:00

Žáci budou rozděleni do skupin max. 15 žáků. V prostorách školy se budou pohybovat
            s nasazenou rouškou v rozestupu 2 m. Žák musí mít min. 2 roušky na den. Po vstupu do
            školy si žáci ošetří ruce dezinfekcí. Šatny jsou uzavřené, žák si bundu a boty odloží až v kmenové třídě. Během dopoledne budou žáci věnovat větší pozornost mytí rukou a dezinfekci. Pokud budou mít žáci zaplacený a přihlášený oběd, půjdou po výuce na oběd a pak domů. V jídelně se sedí po jednom, příbory rozdává personál. Jsou plněna veškerá hygienická opatření.

Do školy se mohou žáci vrátit pouze s vyplněným Čestným prohlášením (ke stažení ZDE).
            Konzultace budou věnovány převážně dovysvětlování obtížné látky z  matematiky, českého jazyka, anglického a německého jazyka, fyziky, chemie, přírodopisu, dějepisu a zeměpisu. Třídnická hodina bude věnována třídním aktivitám s třídní učitelkou.
            Do odvolání platí vzdělávání na dálku. Žákům budou i nadále poskytovány úkoly.

Rozpis konzultací