• Soutěž pro žáky - POKOS

• OTÁZKY PRO MĚSÍC ŘÍJEN:

1)  Co je to krizová situace? Uveď alespoň čtyři příklady krizových situací, ve kterých vojáci v posledních letech pomáhali.

2) Uveď přesné datum vzniku Československé republiky a České republiky. Napiš jména obou prvních prezidentů.

3) Jak se jmenuje nový bojový prostředek dělostřelců, který nahradí dosavadní samohybnou kanonovou houfnici VZ. 77 Dana?

Odpovědi zasílejte na e-mailovou adresu pokos@army.cz. Do e-mailu uveďte své jméno a příjmení, svůj věk a adresu školy, kterou navštěvujete. Soutěž je o věcné ceny.

Přejeme vám hodně štěstí.

• Školní parlament

• Školní parlament zahájil svou práci při první parlamentní snídani. Zástupci tříd schválili jednací řád, zvolili si předsedu a místopředsedu školního parlamentu a seznámili ostatní s nápady a podněty od svých spolužáků. Na jejich realizaci začneme brzy pracovat. Informace a zápisy jsou dostupné ZDE

• Nenech to být!

naše škola je registrována v projektu "Nenech to být" (NNTB), který pomáhá předcházet problémům v jejich zárodku. Díky NNTB – online schránce důvěry, může žák, rodič, učitel, či provozní zaměstnanec anonymně upozornit na jakýkoliv problém a usnadnit tak škole jeho řešení. Věříme, že tento nástroj poslouží dobré věci a pomůže k případnému řešení nastalé situace.

školní poradenské centrum

• BUĎME COOL!

• Nekouřit je COOL! Umět se bránit je COOL! Nebýt obětí je COOL! Neexperimentovat je COOL! Zastavit domácí násilí je COOL! Nezačít je COOL! Postavit se šikaně je COOL! Přijmout se je COOL! Přijmout pomoc je COOL! Nebýt závislý je COOL!

Jak všechny tyto COOL dovednosti zvládnout? S tím nám pomůže projekt „DESATERO PRO PRIMÁRNÍ PREVENCI“, do kterého se škola zapojila.

Projekt vytvořil spolek PRESAFE a je podporován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR a je realizován v rámci výzvy na poskytování aktivit v oblasti primární prevence rizikového chování ve školách a školských zařízeních pro rok 2021.

Smyslem projektu je předcházení rizikovému chování ve školách a školských zařízeních včetně minimalizace dopadů. Je určen pro žáky 2. stupně a budeme se mu věnovat především v hodinách ORV, či na třídnických hodinách.

Buďme COOL!

• SBĚROVÝ TÝDEN

v termínu 18. 10. - 24. 10. 2021 proběhne sběrový týden. Své "zásoby" (papír/plastová víčka) můžete odevzdat ve všední dny mezi 9 a 10 hodinou dopoledne a mezi 15 a 17 hodinou odpoledne - vždy za budovou školy (přebírají a váží: p. Kohout, pí Hlinková popř. pí Klármanová). V sobotu a neděli je k dispozici u odběrného místa Mgr. Zlatuše Meissnerová v čase od 13 do 14 hodin.

Děkujeme všem za spolupráci a snížení negativní ekologické stopy.

• Školní klub

jelikož o činnost školního klubu projevilo zájem dostatečné množství rodičů, rozhodli jsme se jeho činnost obnovit. Vy, kteří máte o zapsání do klubu zájem, prosím vyplňte přihlášku a seznamte se s řádem klubu.

Přihláška ZDE. Vnitřní řád klubu ZDE.

Přihlášku prosím doručte obratem ředitelce školy, je možné i prostřednictvím třídní učitelky.