• Provoz ŠD v období 10. - 14. 10. 2022

pokrytí ŠD z důvodu absence pí Markéty Schandarové je následující:

pondělí 10. 10. 2022

• ranní ŠD - kol. Studničková (studnickova@zskaterina.cz)

úterý 11. 10. 2022

• ranní ŠD - kol. Durinová (durinova@zskaterina.cz)

středa 12. 10. 2022

• ranní ŠD - kol. Jeřábková (jerabkova@zskaterina.cz)

čtvrtek 13. 10. 2022

• ranní ŠD - kol. Durinová (durinova@zskaterina.cz)

pátek 14. 10. 2022

• ranní ŠD - kol. Jeřábková (jerabkova@zskaterina.cz)
            • odpolední ŠD - kol. Venclová (venclova@zskaterina.cz) do 14:30; následně kol. Durinová (durinova@zskaterina.cz)

V případě změny odchodu žáka/yně z družiny využijte e-mailové spojení (viz výše) příp. fyzicky předejte dítěti uvolněnku, kterou předá v ŠD.

Děkujeme vám za pochopení a spolupráci.

• Karolína Kucharczyková (8.A) vítězkou

• Student Cup Most 2022

Žáci soutěžili v deseti individuálních, vědomostních a sportovních disciplínách. Na stanovišti "Železničářský test" zvítězila v konkurenci dvou stovek žáků Karolína, přícěmž kromě medaile a diplomu si odnesla hlavní cenu kategorie - sportovní outdoorovou kameru. Gratulujeme!

• Sběrový týden

v termínu 10. 10. - 16. 10. 2022 proběhne sběrový týden. Své "zásoby" (papír/plastová víčka) můžete odevzdat ve všední dny mezi 8 a 10 hodinou dopoledne a mezi 15 a 17 hodinou odpoledne - vždy za budovou školy (přebírají a váží: p. Kohout, pí Hlinková). V sobotu a neděli je k dispozici u odběrného místa Mgr. Zlatuše Meissnerová v čase od 13 do 14 hodin.

Děkujeme všem za spolupráci a snížení negativní ekologické stopy.

• Student Cup Správy železnic 2022

• Žáci 7.A až 9.A se zúčastnili vzdělávací akce, jejímž cílem bylo zvýšit zájem žáků 2. stupně ZŠ o techniku, pomoc při výběru povolání, představit vybrané profese Správy železnic, zvýšit povědomí o Správě železnic a přispět k prevenci a bezpečnému chování na železnici. Akce se uskutečnila 5. 10. 2022 v Mostě-Velebudicích a kompletní fotogalerii naleznete na našem FB: ZDE

• Pomáháme školám k úspěchu - projekt KFF

• Účastníci z partnerských škol, kteří absolvovali dvoudenní vzdělávací konferenci na Lesné v Krušných horách se v odpoledních hodinách 22. 9. přijeli podívat do prostor naší školy, aby si v prohlédli interiér, vybavení učeben a dozvěděli se informace o chodu školy.

• Plavecký výcvik

• Až do konce listopadu se třídy 2.A - 5.A účastní výcviku, při kterém si žáci v souladu s individuálními předpoklady osvojují základní plavecké dovednosti. Fotogalerii naleznete na našem FB profilu - ZDE

• ŠvP - Bartošova Pec - fotoreport

• Pravidelně jsou přidávány fotografie na FB školy - ZDE

den první: rafting; tvorba vlajek jednotlivých kmenů pro celotáborovou hru; představení

den druhý: sportovní soutěže, čtenářské dílny, vlastivěda v terénu

den třetí: výlet na Drábovnu, sportovní a společenské akce (turnaj přhazovaná, kopaná a stolní tenis)

den čtvrtý: geocaching, šifrovaná, diskotéka

den pátý: odjezd 10:20 ze ŠvP; příjezd cca 13:00 - 13:30

• Informace pro ZZ žáků, kteří se neúčastní ŠvP

žáci druhé až deváté třídy, kteří se neúčastní výjezdu do ŠvP jsou povinni se účastnit náhradního výukového programu (v souladu se školním vzdělávacím plánem) v budově školy, a to v čase 07:45 - 12:15 (5. vyučovacích hodin) od pondělí 5. 9. do pátku 9. 9. 2022 včetně.

Pdg. dozor: Mgr. Bc. Borejová S.; Mareška R.; Schandarová M.; Venclová Z.; Jeřábková J., Studničková S.

Výuka 1.A od 5. 9. 2022 dle standardního rozvrhu - TU Mgr. Dana Nadine Allertová.

• Škola v přírodě - informace k pobytu

bližší informace ke konání ŠvP naleznete v TOMTO přiloženém dokumentu.

Přejeme všem příjemný pobyt a nespočet zážitků.

Dokumentace, kterou je třeba odevzdat je pro případ ztráty či změny ke stažení ZDE (žáci dostali tyto dokumenty na konci roku i při zahájení školního roku fyzicky)

• Ředitelka školy míří do Madridu

• Mgr. Bc. Jana Kubičinová se zúčastní mezinárodního kontaktního semináře eTwinning se zaměřením na venkovské a malotřídní školy. Seminář se uskuteční ve dnech 30. 6. - 2. 7. 2022 ve španělském Madridu a bude probíhat v angličtině. Zahraniční náklady spojené s účastí na semináři nese Národní podpůrné středisko pro eTwinning. Cílem semináře je nalezení partnera pro projekt eTwinning. Přejeme šťastnou cestu a příjemný let.

• Svět #ocima_termokamery

• Náš tým se poměřil s 22 týmy z různých koutů České republiky a umístili jsme se v naší kategorii "Junioři" do 15 let věku na PRVNÍM místě (!)

Kromě poukazů na nákup školních pomůcek a elektroniky se mohou všichni účastníci těšit na věcné dary od sponzorů soutěže - společnosti Valeo a czc.cz

Výsledky soutěže jsou na webu ZDE