Novinky

     • Připravujeme...

     • Podrobné informace ke Škole v přírodě. Finalizujeme evidenci plateb, prosíme, doplaťte urychleně poslední splátky. 

     • TŘÍDNÍ SCHŮZKY

     • Vážení rodiče,

      zahájení školního roku máme úspěšně za sebou a v tuto chvíli je naší milou povinností vás pozvat na třídní schůzky...

     • Vzdělávací dny učily i bavily

     •  

      Ve dnech 18. – 21. 8. se v naší škole - ZŠ a MŠ Hora Svaté Kateřiny - konal projekt organizovaný AŠSK (Asociace školních sportovních klubů) ve spolupráci s MŠMT, a to pod názvem Vzdělávací dny. Hlavní myšlenka projektu byla přivést děti zpět do školy, nenásilnou a hravou formou jim připomenout některé znalosti a dovednosti, trošku děti rozhýbat a vrátit je do kolektivu, který tak dlouho během koronavirové uzavírky škol postrádaly.

      Pro děti škola připravila pestrý program, a to hned pro dvě skupiny po 11 dětech. Hned v pondělí na ně čekaly hry a soutěže, témata byla různá. My dospělí bychom to shrnuli nicneříkajícim pojmem čtenářská gramotnost, ale děti si formou poznávacích her a soutěží připomněly pohádky, či se podívaly do alchymistické dílny Rudolfa II. V odpoledních hodinách malovaly podle čísel a vytvořily nádherné obrazy, které nyní budou zdobit chodby školy a budou nám stále připomínat neopakovatelnou atmosféru letních dní, které jsme strávili spolu. Ještě tentýž den se od lektorů děti naučily sestavu karate a taneční sestavu. Bylo horko, a tak jsme se všichni pořádně zapotili.

      Druhý den byl ve znamení výletu do ZOO Chomutov, kde na nás čekal safari program a pracovní listy, pomocí nichž jsme se hlouběji ponořili do světa zvířat a jejich stavby těla či způsobu života.

      Den třetí – opět ve škole byl tentokrát v jedné skupině ve znamení matematické gramotnosti a logických her, ve druhé skupině se dekódovalo a dešifrovalo. Odpoledne jsme se s lektory naučili vázat vážky z parakordu a vyzkoušeli novou slacklajnu, kterou jsme si mohli díky projektu zakoupit.  Dozvěděli jsme se také, že stromy se musí před slacklajnou chránit, aby se jim neporušila kůra a pečlivě jsme je ovázali kobercem, než jsme na ně slacklajnu připevnili.

      Den čtvrtý byl vyvrcholením celé akce, vydali jsme se do Oseka, kdy po cestě lesem z Loučné jsme splnili vzdělávací složku projektu a v Oseku už na nás čekalo bludiště v korunách stromů, minigolf a hlavně koupaliště. Na závěr jsme všem předvedli sestavu tance a karate, kterou jsme během celého týdne dopilovali k dokonalosti.

      Za zmínku stojí i svačiny a obědy, které byly opravdu chutné, bohaté a často zpestřené sladkostí.

      Vzdělávací dny byly plné zážitků a bavily jak děti, tak lektory. Děkujeme škole za organizaci a AŠSK spolu s MŠMT za metodickou podporu a financování projektu. Těšíme se na další spolupráci. Stabilně škola s AŠSK spolupracuje při projektu Sportuj ve škole.

     • Informace k Vzdělávacím dnům

     • Dny začínají v úterý 18. 8., sraz v 8h ve škole. Seznámíme se s programem, v úterý strávíme ve škole a v přilehlém okolí, na programu jsou dopolední soutěže a aktivity s p. učitelkami, odpoledne s instruktory, budeme malovat podle čísel a věnovat se sportu. Konec v 16h.

      Ve středu sraz  v 8,30 – odjíždíme do ZOO Chomutov, kde nás čeká safari a celodenní program přímo v ZOO. Návrat cca v 16,30.

       

      Ve čvrtek sraz v 8h, znovu program ve škole a přilehlém okolí, soutěže, hry, vyrobíme výrobky z parakordu a zase sport,vyzkoušíme slacklajnu. Konec v 16h

       

      V pátek výlet do oseckého areálu, čeká nás 3D bludiště na stromech, minigolf a koupaliště.  Odjezd v 7,12 linkovým autobusem do Loučné, pak pěšky seběhneme do Oseka. Návrat v 15,53.

       

      Co je pro děti zajištěno a hrazeno z projektu:

      Oběd (ve školní jídelně, nebo formou obědového balíčku), drobná dopolední svačinka (meloun, tatranka), pití (šťáva), vstupy, jízdné, materiál na vyrábění.

       

      Co mají mít děti s sebou:

      • čestné prohlášení, že netrpí nakažlivou chorobou (přílohou této zprávy)
      • pokrývku hlavy,
      • ve dnech s výlety vlastní láhev s pitím,
      • pokud jsou jedlíci, tak více jídla,
      • drobné kapesné, bude možnost zakoupit si nanuk v bufetu,
      • dle aktuálního počasí pláštěnku
      • v pátek plavky a ručník

      Program může být modifikován v závislosti na počasí, např. koupaliště v den, kdy bude pršet, nebude realizované.

    • Hezké prázdniny!
     • Hezké prázdniny!

     • K dnešnímu dni (30. 6.) skončil velice podivný školní rok. Nikdy předtím se školy žákům na tak dlouhou dobu nezavřely. Ověřili jsme si, že do jisté míry může zafungovat dálková výuka, ale přítomnost žáků ve škole to v žádném případě nenahradí.

      I když jsme měli možnost se s některými žáky potkat na květnových a červnových konzultacích, nebylo to ono a hojná účast žáků na rozdávání vysvědčení potvrdila mou domněnku, že se nám všem stýská.   Po kamarádech, třídním kolektivu, často po paní učitelce, ale především po smyslu a po směřování. Jestliže se-  jak děti, tak dospělí- nezlepšujeme, neděláme pokrok, neučíme nové věci a dovednosti, stagnujeme a i když nás to dočasně může bavit, nakonec zjistíme, že pocit, kdy pokoříme sami sebe, překonáme překážky, zapracujeme na sobě a něčeho dosáhneme, je daleko lepší.

      O to víc se těšíme na září, aby píle zase mohla být odměněna, aby se tvrdá práce našich žáků zúročila, aby nás mohly nadchnout nové oblasti světa okolo nás, které jsme ještě neprozkoumali, aby se chaos okolo nás zase více zpřehlednil. K tomu nám všem dopomáhej škola, která se v září otevře s některými novými učiteli a s některým novým vybavením. Přeji všem- učitelům i žákům hezké prázdniny plné odpočinku, sluníčka a jestli přijde vlna, ať je to vlna na rybníku či na moři, nikoli druhá koronavirová.

      Hezké léto Vám přeje Jana Kubičinová, ředitelka školy.

     • Organizace konce školního roku 2019/2020

     • 25.6. 8 - 11 h ,třídnické hodiny pro všechny žáky I. stupně (bližší informace předají třídní učitelé)

      22.6.  8 45 – 10 45, třídnické hodiny 9. třída  (info TU)

      23.6.  8 45 – 10 45, třídnické hodiny  6. třída

      25.6.  8 45 – 10 45, třídnické hodiny  7. třída a 8. třída

     • Vzdělávací dny podruhé!!!

     • Jelikož se ne ke každému dostaly informace ohledně vzdělávacích dnů, rozhodli jsme se otevřít ještě jedno  přihlašování.

      Vzdělávací dny (18. – 21.8.) jsme popisovali v minulém článku. Dopoledne děti čekají hravé vzdělávací aktivity s p. učitelkou, odpoledne pak kreativní hraní a výroba různých věcí s instruktory a sport. Jeden den (možná dva) výlet na koupaliště (dle počasí). Program se stále vyvíjí a upřesňuje, pakliže máte zájem, aby se Vaše dítě zúčastnilo těchto vzdělávacích dnů, přihlašte jej pomocí hlasování na Edupage, hlasování jsme prodloužili do 11. 6. 17h. Pokud Vám přihlášení nejde, nebo ho nemůžete dohledat, nebo máte další dotazy, volejte 736 633 329.

     • Vzdělávací dny

     • Vážení rodiče, zvažujeme možnost v termínu od 18.  do 21. 8. uspořádat pro děti I. a II. stupně „vzdělávací dny“, které se budou skládat z dopolední vzdělávací části a odpoledních volnočasových aktivit. 

      Žáci budou ve skupinách do 15 a budou dodržována hygienická opatření.  Pro děti budou vzdělávací dny bezplatné, hrazena pro ně bude i strava a případný materiál, který spotřebují v rámci dílničky. Konkrétní program bude upřesněn. Zjišťujeme zájem. V případě velkého zájmu, lze akci zopakovat. V rámci Edupage jsme zveřejnili přihlašování, které ale zatím slouží ke zjištění předběžného zájmu. 

     • Konzultační hodiny a třídnické hodiny pro žáky II. stupně od 8. 6. 2020

     • Na základě uvolňování opatření zavedených v souvislosti s epidemií koronaviru plánujeme otevření školy pro žáky 2. stupně. Nástup žáků k osobním konzultacím a třídnickým hodinám na naší škole bude možný každý týden takto:

      Úterý 6. ročník 8:45 – 12:00

      Čtvrtek 7. a 8. ročník 8:45 – 12:00

      Žáci budou rozděleni do skupin max. 15 žáků. V prostorách školy se budou pohybovat
      s nasazenou rouškou v rozestupu 2 m. Žák musí mít min. 2 roušky na den. Po vstupu do
      školy si žáci ošetří ruce dezinfekcí. Šatny jsou uzavřené, žák si bundu a boty odloží až v kmenové třídě. Během dopoledne budou žáci věnovat větší pozornost mytí rukou a dezinfekci. Pokud budou mít žáci zaplacený a přihlášený oběd, půjdou po výuce na oběd a pak domů. V jídelně se sedí po jednom, příbory rozdává personál. Jsou plněna veškerá hygienická opatření.

      Do školy se mohou žáci vrátit pouze s vyplněným Čestným prohlášením (ke stažení ZDE).
      Konzultace budou věnovány převážně dovysvětlování obtížné látky z  matematiky, českého jazyka, anglického a německého jazyka, fyziky, chemie, přírodopisu, dějepisu a zeměpisu. Třídnická hodina bude věnována třídním aktivitám s třídní učitelkou.
      Do odvolání platí vzdělávání na dálku. Žákům budou i nadále poskytovány úkoly.

      Rozpis konzultací

       


       

       

  • Kontakty

   • Základní škola a Mateřská škola, Hora Svaté Kateřiny, okr. Most
   • nám.Pionýrů 1, Hora Svaté Kateřiny 43546
   • IČ: 70882762
   • REDIZO 600083659
   • Ředitelka: Mgr. Bc. Jana Kubičinová; Zástupce ředitelky: Mgr. Daniel Urik
   • reditelna@zskaterina.cz
   • ředitelna 476 113 151 ...... mobil 736 633 329 ..... hospodářka 476 113 299 ekonomka 476 113 299 sborovna 476 113 298 školní_družina 476 113 297 školní_jídelna 417 633 246 mateřská_škola 417 633 247 email: skolka@zskaterina.cz
   • 168413300 / 0300 (ČSOB Litvínov) Uvádějte též VS dítěte kvůli správné identifikaci platby. Pokud číslo VS neznáte obraťte se na hospodářku školy.
   • Ing. Petra Prosná - ekonomka@zskaterina.cz
   • Hospodářka: Eva Lukášová, Dis. - lukasova@zskaterina.cz
   • Datová schránka: n8mqt2q
   • Správa webu a sociálních sítí: Mgr. Daniel Urik; urik@zskaterina.cz